Skocz do zawartości

TEST PETARD PiroArt.pl


PiroArt.eu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Test zgodnie z obietnicą wykonany.

 

Do testu zgromadziliśmy tyle petard, ile nam się tylko udało. Mamy nadzieję, że ta ilość Was zadowoli i da jakieś nowe spojrzenie na petardy dostępne w sklepach. Przede wszystkim test przeprowadziliśmy z odległości ok 30 metrów, ponieważ bliższa odległość wybuchu petard dawała czasami wartości skrajne, a nie o to nam chodziło. Niestety pogoda nam dziś nie pomagała, ale i tak była lepsza niż wczoraj. Każdą petardę strzelaliśmy trzykrotnie, a do ostatecznego wyniku wybieraliśmy najwyższy odczyt.

 

Film znajduje się na naszym Facebook'u - https://www.facebook.com/PiroartPolska

 

Kilka naszych wniosków:

- różnica 2-3dB jest praktycznie nie do wyłapania przez ludzkie ucho

- potwierdzamy teorię, że stara FP3 (moja kolekcja z 2012r) okazała się mocniejsza od obecnej

- mimo, że Color Salute znalazło się na 2 miejscu, to Dum Bum miało wyższą średnią wybuchów z 3 petard. Jak widać różnica jest minimalna, zadecydował najwyższy odczyt

- mimo, że na paczce Dum Bum pakowanej po 5 i paczce Dum Bum pakowanej po 20 są inne gramatury, są to wg nas te same petardy

 

Jak są pytania to piszcie do nas śmiało. Jesteśmy pewni, że ten test jeszcze powtórzymy w nieco innych warunkach. Postaramy się o lepszą pogodę i inne miejsce z innym podłożem. Na pewno porównamy te wyniki i damy Wam znać, czy wyniki były podobne.

 

Na zakończenie filmiku mały bonusik od nas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test świetny, i na pewno przyda się wielu użytkownikom. Temat jak dla mnie do podpięcia aby nigdzie nie znikł i nie trzeba będzie go szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe bo ja tak od kilku ładnych lat testuję różne petardy , i moim zdaniem wcale to nie zależy od ilości (g) prochu oczywiście nie wcale ale, od wykonania korpusu również , chociażby standard FP3 Big vS FP3 White po 3g , korpus White wygląda 1/4 słabiej przez co huk nie jest jak w przypadku Big'a

 

mimo, że na paczce Dum Bum pakowanej po 5 i paczce Dum Bum pakowanej po 20 są inne gramatury, są to wg nas te same petardy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe bo ja tak od kilku ładnych lat testuję różne petardy , i moim zdaniem wcale to nie zależy od ilości (g) prochu oczywiście nie wcale ale, od wykonania korpusu również , chociażby standard FP3 Big vS FP3 White po 3g , korpus White wygląda 1/4 słabiej przez co huk nie jest jak w przypadku Big'a

 

 

Zgadza się, tu jednak chodziło o potwierdzenie, że to są te same petardy mimo innych informacji na opakowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten test nie do końca jest miarodajny, ponieważ odnosi się tylko do głośności wybuchu a nie do jakości. Każda petarda ma swój specyficzny oddźwięk, jedna może mieć np. bardzo mocny bas przez co spodoba się większości , a druga może być głośniejsza ale wybuchem może przypominać strzał z karabinu a nie wybuch granatu :) Mam nadzieję, że mnie rozumiecie :D

 

Oczywiście gratuluje pomysłu bo na pewno pomoże to wielu piromanom rozwiać wątpliwości. Osobiście mogę powiedzieć, że dum bum z zeszłego roku biły na głowę pozostałe petardy (859, fp3, bomb, mega piratka II itd.) wydaję mi się, że tegoroczna partia jest po prostu słabsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 2 pytanka :

 

1. Czy petardy Crazy Robots będą dostępne w sklepie ?

2. Czy petardę Delova rana może kupić każdy czy trzeba mieć pozwolenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomszak a masz inny pomysł jak pokazać, która z tych petard jest najmocniejsza? Oczywiście poza zebraniem wszystkich w jedno miejsce i prezentacji :)

 

Jak już pisaliśmy, test na pewno powtórzymy, bo jeden raz to dla nas za mało.

 

Petardy Crazy Robots przeznaczone są na rynek zagraniczny, a na tę Delovą potrzebne jest zezwolenie. To był tylko taki bonus dla Was, żeby zobaczyć jaka jest róźnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej mozliwosci zeby to pokazac, trzeba po prostu samemu przetestowac. Żeby mnie źle nie zrozumiano, ja nie krytykuje tego testu, wręcz przeciwinie bardzo mi się podoba ten pomysł + wielki szacunek za chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my tak tego nie odebraliśmy, zastanawialiśmy się po prostu jaki może być jeszcze sposób na zbadanie wszystkich petard, może po prostu na jakiś inny sposób nie wpadliśmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił coś w stylu sieły eksplozji. Np.wsadzić petarde pod spory garnczek i sprawdzić wysokość lotu jak to jakiś użytkownik już zrobił. To tylko przykład. Co do samego testu to super i fajnie że ktoś się podejmuje czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FP3 dopiero przedostatnie?! Mam nadzieję, że nie zepsuli bardziej tej petardy

Zepsuli już 2 lata temu i sytuacja uległa jeszcze pogorszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku nie miałem jeszcze możliwości porównania FP3 (Jorge) z FP3x (Gaoo), ale z moich zeszłorocznych obserwacji wynika, że obydwie petardy mają porównywalny poziom hałasu, jednak huk FP3 jest ciekawszy dla ucha niż FP3x. Jak to określił mój kumpel - miłośnik petard, a jednocześnie posiadający dobry słuch muzyczny FP3 wydaje bardziej basowy dźwięk niż FP3x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, gdyby ukazała się wersja końcowa w tabeli w temacie. Będzie można ją szybko przedstawiać pytającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po raz drugi przetestowaliśmy petardy. Nie są to wszystkie petardy z testu nr 1, ale większość i wyniki są zadowalające :) Zmieniliśmy otoczenie, doszły drzewa, twarde podłoże i mniejsza odległość. Wyniki jeszcze dziś... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po raz drugi przetestowaliśmy petardy. Nie są to wszystkie petardy z testu nr 1, ale większość i wyniki są zadowalające :)/> Zmieniliśmy otoczenie, doszły drzewa, twarde podłoże i mniejsza odległość. Wyniki jeszcze dziś... :)/>

 

 

W jakich godzinach filmik ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test mocno zabawowy jednak dosc dobrze oddaje roznice klas

co dfo fp3 to smieszy mnie wasze zdziwienbie od 2 lat trabi sie ze pet6rda wuja warta

ale sklepy daja na promocje za pare zl to podjarani sie rozpisujeicie jaka ona odlotowa

 

wszystko co tu pisze pisalem ro temu to niektorzy sie smiali

ps brak w texcie black death/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...