Skocz do zawartości
  • 0

Czeskie sklepy internetowe


czarodziej

Pytanie

POjawia się bardzo wiele pytań o czeskie sklepy które handluja wysyłkowo gadżetami WP.

Objaśniam i wyjaśniam.

Sklepy sa w pełni legalne (nie rozumiem czemu miałyby być nielegalne).

Asortyment jest także legalny !!.

problem polega na dwóch kwestiach.

Dostawa oraz legalność produktów w danym kraju.

prowadzący mogą eksportować co chcą i gdzie chcą.

Cała odpowiedzialność spoczywa na kliencie !! Innymi słowy - chłop ma koncesje i może sprzedawac zabawki.

Czy Wy możecie kupić ? Tego on nie wie !

Tak więc w razie jakiejkolwiek wpadki WY ponosicie konsekwencje !!

Druga kwestia to dostawa i jej koszt.

Koszt wysyłki to ok 100 zł a i tak nie macie pewności czy paczka dotrze.

 

Post jest tylko i wyłącznie informacyjny.

Nie namawiam nikogo na zakupy w tych sklepach.

WSZELAKIE ZAKUPY MATERIAŁÓW KONCESJONOWANYCH ROBICIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czarodziej, pominąłeś kilka ważnych kwestii:

 

- nie istnieje ŻADNA LEGALNA możliwość wysyłki MW 1,3 G, wszystkie proponowane przez tego typu sklepy warianty są nielegalne. Nie orientuję się, jakie są konsekwencje prawne w razie wyłapania przesyłki przez sortownię, albo służbę celną ( wiadomo Schengen, ale wybiórcze kontrole nadal się zdarzają ! ), ale z pewnością jakieś są.

 

- sprzedający MW klasy WP MA OBOWIĄZEK sprawdzić koncesję strony kupującej, jeżeli tego nie zrobi i sprzeda towar koncesjonowany osobie nieposiadającej odpowiednich dokumentów, popełnia przestępstwo i gdy taka sprawa wyjdzie na jaw, cofnięcie koncesji sprzedawcy jest obligatoryjne! Informacje, że sprzedający może sprzedawać profesjonalny towar komu chce i to jeszcze przez sklep internetowy, są błędne. Otóż nie może, zarówno kupujący jak i sprzedający są odpowiedzialni za obrót profesjonalnych MW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oczywiście że tak, pierwszy post to jeden wielki stek bzdur. Nie wiem skąd autor czerpie wiedzę ale sugeruję zagłębić się w akta prawne ponieważ one dają pewność poprawności informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, tak Firek bzdury.

problem polega na dwóch rzeczach - rozpatrujecie tutaj przepisy PL lub ogólne przepisy unijne.

Ja napisałem jak to wygląda w praktyce Wy sie podpieracie teorią.

nic co napisałem wyżej nie jest moim domysłem.

 

Tak jak mowiłem Veliemu telefonicznie.

W kwestii transportu - zależy od kraju np Holendrzy rekwiruja paczki i nie oddaja, niektóre kraje zajmuja paczki i zwracają :)

 

jak chcecie usuńcie temat wierzac,ze wiecie wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

to teraz pytanie, jeśli sądzisz że to jest legalne...

 

Co powie sąd opierając się na polskim prawie w rozprawie przeciwko osobie która w Czechach kupiła materiały w Polsce uznawane za koncesjonowane i ma zamiar je używać i magazynować na terenie RP?

Wyraźnie jest opisane że dostęp do MW koncesjonowanych jest tylko możliwy dla osób z odpowiednim szkoleniem, i mowa tu właśnie o dostępie a nie obrocie, bo wwożąc do Polski MW koncesjonowane prawdopodobnie nie będą produktem na rynku, a jeśli będą, to dodatkowo oprócz dostępu dla osób bez szkolenia będzie jeszcze obrót bez odpowiednich kwitów (koncesji)

 

Raczej nie będzie miała wątpliwości co do wyroku wink.gif

 

A co do podmiotu sprzedającego to przesyłka jest monitorowana przez polską służbę celną bo w końcu coś o niewiadomym pochodzeniu wjeżdża do naszego kraju więc sądzę że służbom czeskim nie bardzo się chce działać. Czeskie firmy zapewne strzelają ogromną ilość pokazów, lub towar się rozpływa stąd nie udowodni nikt im skąd kupujący ma towar i proceder trwa nieprzerwanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A teraz myslę, że zakończe temat.

proponuje na stronie bombashop.com przebic sobie lokalizacje na dowolny kraj poza Polską.

Assortyment sie lekko różni od tego na rynek Pl.

ciekawe jak mi to wyjaśnicie ?

*jakby ktos mial kolejnych 100 pytan kierujcie si na oferte petard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...