Skocz do zawartości

• Do Sylwestra pozostało:

KOmeta

s-piro

Zdjęcie

MB 32-kanałowy RFremotech

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cooli

Cooli

1.3G

• Użytkownik
  • 2095 postów

Napisano 28 February 2013 13:13

Producent - RFremotech
Model - MB (dawny RF32B)
Ilość kanałów - 32
Tryb pracy - manualny, sekwencer, program pokazu
Funkcje - test obwodu, ochrona przed przeciążniem, zapamiętywanie kodu pilota
Napięcie robocze - 6 - 14V (10 x bateria AA lub akumulatorki AA lub zewnętrze zasilanie)
Zawartość zestawu podstawowego - 1 x odbiornik 32ch, 2 x pilot, kabel typu żabka do zewnętrznego akumulatora, 2 x kluczyk, kabel USB, Case na system, Płyta CD.
Dodatkowe - pełna zgodność CE i FCC
http://www.rfremotech.com/MB.html
Cena: 1250 zł

Dołączona grafika

#2 hakapoi

hakapoi

Korsarz

• Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 25 July 2013 10:51

Przeglądając informacje na stronie producenta widziałem, że ten system ma możliwośc programowania pokazu w komputerze, tak jest czy coś źle widziałem?
I chyba też ma możliwość łączenia ze sobą systemów. Czy to nie ta wersja?

#3 MajsterD12

MajsterD12

1.3G

• Moderator
  • 1185 postów

Napisano 25 July 2013 11:49

Tak, system posiada specjalny program do programowania pokazu w PC. Jednak z tego co mówią posiadacze to jest on trudny do opanowania.

Jeśli chodzi o łączenie ze sobą systemów to jak najbardziej jest to możliwe :)

#4 fpshooter

fpshooter

Pirotechnik & Show Designer

• +Pomocnik
  • 1815 postów

Napisano 25 July 2013 12:37

Przeglądając informacje na stronie producenta widziałem, że ten system ma możliwośc programowania pokazu w komputerze, tak jest czy coś źle widziałem?
I chyba też ma możliwość łączenia ze sobą systemów. Czy to nie ta wersja?

Znam bardzo dobrze ten system i jest tak jak napisał majster. Jest w prawdzie opcja programowania z PC, ale jak dla mnie to raczej ciekawostka, gdyż program producenta nie należy do najłatwiejszych w obsłudze. Ja osobiście pisząc scenariusze korzystam z programu AudaCity, w którym ustawiam sobie markery, a potem przepisuję to do excella. Sam system programuję potem manualnie zgodnie ze scenariuszem, za pomocą klawiatury znajdującej się na obudowie.
Co do możliwości pracy kilku systemów w grupie to jest to banalnie proste do wykonania. Wystarczy zaprogramować jeden pilot z kilkoma modułami. Potem naciśniecie przycisku "start" uruchamia jednocześnie programy zapisane we wszystkich modułach, współpracujących z danym pilotem.
Tutaj masz przykład małego pokazu strzelonego na 3 RFach:

fps

#5 hakapoi

hakapoi

Korsarz

• Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 25 July 2013 12:58

A jak rozwiązałeś różnice czasu między kanałami? Z tego co widziałem jest to maks 2 sekundy. Strzelając kostki które mają np 30 sekund strzelania odległości są znaczne. Rozumiem, że górę można w międzyczasie wykorzystać, jednak nie zawsze się da :)
Chyba, że ja czegoś nie rozumiem, a może tak być :)

#6 fpshooter

fpshooter

• +Pomocnik
  • 1815 postów

Napisano 25 July 2013 13:23

A jak rozwiązałeś różnice czasu między kanałami? Z tego co widziałem jest to maks 2 sekundy. Strzelając kostki które mają np 30 sekund strzelania odległości są znaczne. Rozumiem, że górę można w międzyczasie wykorzystać, jednak nie zawsze się da :)/>/>
Chyba, że ja czegoś nie rozumiem, a może tak być :)/>/>

Źle coś zrozumiałeś. System da się programować z odstępem między kanałami do 99:59:59:999 (hh:mm:ss:ssss). Dokładność programowania to 0,001s. Mało tego każdy kanał może być zaprogramowany w dowolnym momencie i nie ma konieczności programowania czasów po kolei. Co jest bardzo wygodne jak w ostatniej chwili zmieniasz coś w scenariuszu, bo jak tylko masz wolne miejsca zawsze możesz dopisać dodatkowe kanały, bez konieczności modyfikacji całego programu w systemie.
Przy okazji jeszcze jeden film z pokazu tym razem strzelony na 1x RF32B

fps

#7 hakapoi

hakapoi

Korsarz

• Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 25 July 2013 13:49

Bardzo dziękuję za odpowiedzi,
Jeszcze jedno pytanie i będzie wszystko wyjasnione. A mianowiacie zasilanie.
Jeżeli chciałbym zasilać na akumulatorek 12v (trzeba dokupić go osobno tak? ) w jaki sposób mógłbym taki aku ładować? Rozumiem, że sam system takiej możliwości nie ma, musiałbym szukać jakiegoś innego rozwiązania?

System wydaje się być ciekawy, w połączeniu z kingdomem jaki mam obecnie będzie dobry do małego pokazu, a na pewno będzie odpowiedni do pokazów pirotechniki scenicznej zsynchronizowanej z muzyką.

#8 fpshooter

fpshooter

• +Pomocnik
  • 1815 postów

Napisano 25 July 2013 14:02

Najlepszą opcja zasilania jest zakup 10 szt. akumulatorków NiMH (rozmiar AA). Po włożeniu do systemu ładujesz je z ładowarki dołączonej do zestawu. Koszt zakupu takich aku to ok 50 zł. Możesz też kupić akumulator żelowy 12V, ale takie rozwiązanie wymaga posiadania prostownika. Aku podpinasz do systemu za pomocą kabli z żabkami, które są dołączone do zestawu.

fps

#9 Kobra

Kobra
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 01 April 2015 20:28

Producent - RFremotech
Model - MB (dawny RF32B)
Ilość kanałów - 32
Tryb pracy - manualny, sekwencer, program pokazu
Funkcje - test obwodu, ochrona przed przeciążniem, zapamiętywanie kodu pilota
Napięcie robocze - 6 - 14V (10 x bateria AA lub akumulatorki AA lub zewnętrze zasilanie)
Zawartość zestawu podstawowego - 1 x odbiornik 32ch, 2 x pilot, kabel typu żabka do zewnętrznego akumulatora, 2 x kluczyk, kabel USB, Case na system, Płyta CD.
Dodatkowe - pełna zgodność CE i FCC
http://www.rfremotech.com/MB.html
Cena: 1250 zł

MB.jpg

#10 Kobra

Kobra
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 01 April 2015 20:30

Witam

Pytanie czy ktos na forum ma juz ten  system i do niego multi pilota ?

Od pół roku walcze z  synchronizacja zeby pokaz startował razem z muzyką

prosze o jakas pomoc rade lub cos w tym temacie.

pozdrawiam i dziekuje

#11 cavasss

cavasss

Circoblitz

• Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 03 July 2015 14:44

pod jakim systemem próbowałeś go programować Kobra ??

#12 Kobra

Kobra
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 28 September 2015 17:59

witaj Circoblitz

nie sadziłem ze ktoś odpowie

dwa tygodnie temu pojawił się na ich stronie programik do łączenia muzyki jeszcze nie testowałem ale mam nadzieje ze ten program tworzy w traku time code który umożliwi mi synchroniczny start pokazu

#13 Blancik

Blancik

Achtung

• Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 27 February 2016 18:55

qoWqrHY.jpg

Jak dla mnie program dostarczony z systemem sprawuje się świetnie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych